SYNOPSE

Blízko od sebe

August: Osage County

Všude dobře, doma nejhůř

Meryl Streep a Julia Roberts byly za své výkony v Blízko od sebe nominovány na Oscara

Westonovi jsou taková normální rodinka, prolezlá alkoholismem, různými závislostmi a léta doutnajícími konflikty. Matka, tři dcery, jejich muži a další příbuzní. Když se sejdou všichni pod jednou střechou, je téměř jisté, že z toho nebude právě poklidný dýchánek. Blízko od sebe jsou si  Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Chris Cooper, Juliette Lewis nebo Benedict Cumberbatch a Sam Shepard. Není divu, že tyhle vždy sarkastické, nepříjemné a rozhádané lidi si nakonec můžeme i zamilovat.

Blízko od sebe je film nabitý výbušnými hereckými výkony, které jdou doslova až na dřeň všech emocí. Film získal dvě nominace na prestižní ocenění Zlatý Glóbus – Meryl Streep pro Nejlepší herečku v hlavní roli v kategorii muzikál nebo komedie a Julia Roberts pro Nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant.

Meryl Streep prý údajně váhala, zda má roli ďábelské maminky Violet přijmout: „Budu muset s tou postavou strávit řadu měsíců. Opravdu je to místo, na které se chci vydat?“ uvažovala. „Byla to největší dřina mého života, a to jsem porodila tři děti,“ prohlásila pro změnu Julia Roberts. „Ale zároveň to byl i nejlepší herecký zážitek mé kariéry.“

Předlohou filmu Blízko od sebe je divadelní hra Tracyho Lettse, která získala Pulitzerovu cenu a kterou u nás uvedlo Národní divadlo pod názvem Srpen v zemi indiánů. Film, na němž se jako producent mimo jiné podílel i Georgey Clooney a bratři Weinsteinovi.


INFORMACE O FILMU

REŽIE:
John Wells
PREMIÉRA:
30.1.2014
KAMERA:
Adriano Goldman
PŘÍSTUPNO:
od 15 let
HUDBA:
STOPÁŽ:
121 min.
SCÉNÁŘ:
Tracy Letts
TITULKY/DABING:
Titulky
ŽÁNR:
komedie/drama
ODKAZY:
HRAJÍ:
Meryl Streep, Julia Roberts, Benedict Cumberbatch, Ewan McGregor, Abigail Breslin, Juliette Lewis, Chris Cooper

GALERIE

Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe Blizko od sebe

BONTONFILM a.s.
Na Poříčí 1047/26
(vchod: budova C, 3.patro)
110 00 | Praha 1

Tel.: 257 415 111
Fax: 257 415 113
Nový Web s.r.o.
Programové
a grafické zpracování
DVD filmy 3D filmy Blu-Ray filmy
TOPlist